Dela nyhet
PEP-dag, ambassadörer, tröjauktion mm
25 apr, 13:54 0 kommentarer

Hej på er alla medlemmar, hoppas säsongen fortsatt är fin och att de avslutande cuperna och andra aktiviteter går som ni önskat!
PEP-dag
Lördag 13 maj 10:00-15:00 arrangerar vi en Pep-dag hos Täby Park där upp till 30 föreningar arrangerar aktiviteter för barn och unga, men alla är välkomna! Sprid gärna information om detta till er omgivning och delta i evenemanget på Facebook här.
Goda ambassadörer
Det pågår just nu en uppdatering av vissa styrdokument och i förlängningen även värdegrundsarbetet. Vi söker då goda ambassadörer från föreningen där ni kan nominera spelare, ledare eller andra kring laget som bidrar till att vi har en tryggare, roligare och mer utvecklande verksamhet. Motivera kort varför ni vill nominera personen och gör det i ett mail till alexander@tabyfc.se. Tack!
Tröjauktion
Vi har öppnat en tröjauktion av SSL-tröjorna från säsongen där man har möjlighet att ropa hem en matchtröja från sin favoritspelare. Titta in i Täby FC appen för att hitta auktionen.
Stärk Täby FC och ert företag!
Slutligen vill vi uppmuntra till att ni som vill och kan med ert företag stöttar och stärker Täby FC samtidigt som ni stärker ert varumärke, syns i ett positivt sammanhang och bidrar till en viktig verksamhet för många. Hör er gärna för hos er arbetsgivare om hur ni stöttar den lokala idrotten. Gör dessutom gärna medvetna val i vardagen där ni väljer att konsumera hos dom som stöttar Täby FC eller andra idrottsföreningar i kommunen - tack!
Vid intresse, kontakta alexander@tabyfc.se så tar vi upp dialog och hittar en bra väg!